Ресторан Два Елена

Ресторан Два Елена

EN

За Нас

Доколку сакате да ја избегнете градската врева, ви нудиме идеално место за уживање. Ве покануваме да го посетите нашиот ресторан Два Елена, каде ќе можете да го почувствувате топлиот и пријатен амбиент збогатен со вкусната интернационална храна и професионална услуга.

Ве очекуваме!

Интернационални ресторани
Загребска 31

Детали

Адреса Адреса: Загребска 31
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 110
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 60
Паркинг Паркинг: 30
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Бесплатно Wifi Бесплатно Wifi: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Акустична, Староградска, Музика во живо
Отворен на Отворен на: 01.01.2008
Посети Посети: 74803

Понеделник 10:30 - 00:00

Вторник 10:30 - 00:00 Нема настани

Среда 10:30 - 00:00 Нема настани

Четврток 10:30 - 00:00

Петок 10:30 - 01:00 Акустична музика тамбураши

Сабота 10:30 - 01:00 Акустична музика тамбураши

Недела 10:30 - 22:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.6

Храна4.7

Услуга4.8

Амбиент4.8

Цена4.2

Последни коментари

на 24.04.2019 коментирано:
Врвна храна, супер услуга

Оцена5
на 27.08.2019 коментирано:
A great dry-aged bone in steak , perfect medium rare with interesting mushroom sides.

Оцена4.5
на 02.03.2020 коментирано:
Great food, great staff

Оцена5
на 28.08.2020 коментирано:
mnogu dobra usluga

Оцена3.75
на 18.06.2021 коментирано:
Прекрасно место за ручек во Скопје кое нуди амбиент како да не сте во градското подрачје туку во природа! Одлична услуга и вкусна храна!

Оцена4.25
на 15.05.2022 коментирано:
Super bese se, i hranata i uslugata i atmosferata.

Оцена5
на 12.10.2022 коментирано:
Perfect

Оцена5
на 17.12.2022 коментирано:
Одлично место за уживање со одличната храна и пријатниот амбиент.

Оцена4.75
на 22.01.2023 коментирано:
Прекрасен амбиент, врвна услуга и вкусна храна, би дошле повторно

Оцена5
на 12.01.2024 коментирано:
Супер амбиент и превкусна храна!

Оцена4.75
на 01.07.2024 коментирано:
Eşimle birlikte gittik. Yemekleri gerçekten çok iyiydi. Bir iki ufak karışıklık oldu ama insanlık hali olur :) Sevgiler kolaylıklar.

Оцена5
на 07.07.2024 коментирано:
Onaka si pominavme nisto pozebno

Оцена3.25